Karavanem po Česku i po světě

Cestování s karavanem či obytným vozem je u nás velmi vyhledávané. Jde o skvělý způsob jak si dokonale odpočinout, navštívit nová místa a získat spoustu nových zážitků. Jak vše správně naplánovat? Sestavte si předem dokonalý harmonogram a současně se nebojte improvizovat.

Cestování karavanem

Vymyslet harmonogram pro celou dovolenou s přáteli nebo rodinou může být oříšek i pro zkušené karavanisty. Je třeba zahrnout na různé výlety, oblíbená místa, vyhledávané lokality a také kempy, které můžete využít nejen na přenocování, ale i pro trávení celé dovolené. Pokud chcete inspiraci, mrkněte se třeba na dobrodružný seriál vysílaný Českou televizí v hlavní roli s Alešem Hámou. Každý díl je věnován konkrétnímu kraji.

Kemp nebo Stellplatz

Místo mnohdy přeplněných kempů můžete využít i místa zvaná Stellplatz. Tato místa se od klasických kempů často liší. Obvykle se využívají jen pro krátkodobé pobyty na 1 až 2 dny. Mnohdy jsou svým vybavením určené opravdu jen k přenocování. Takový Stellplatz neposkytuje žádné služby jako napojení na elektřinu, výlevku na šedou vodu či venkovní sociální zařízení. Seznam míst najdete například na Stellplatz.cz, který odkazuje na mapu Stellplatzů

Kde parkovat s karavanem či obytným vozem

Pokud budete hledat vhodná místa k přespání s karavanem či obytným vozem, jedním z velkých pomocníků je bezplatná mobilní aplikace Park4Night, instalovatelná na Android i IOS. Stačí kliknout na oblast a kempy, stellplatzy i klasická parkoviště se vám zobrazí. Jednotlivé body na mapě zahrnují poznámky o poskytovaných službách na daném místě. Zda je tam třeba elektřina a voda k doplnění.

Užitečné aplikace do světa

Zajímavá aplikace ADAC vám zobrazí mapu světa, kde si nejdříve zvolíte konkrétní zemi, ve které chcete najít místo k přespání. Pak se vám na mapě zobrazí všechny Stellplatzy, které jsou v aplikaci ADAC zaznamenány. U většiny z nich najdete i možnost navigace a také podrobnější informace o konkrétním místě. Možnost připojení elektřiny, načerpání pitné vody nebo vylití šedé vody.

Novinky na Váš e-mail

Kategorie

Kontakt
Showroom

Resl group s.r.o.
K sídlišti 442
549 54  Police nad Metují

  Zobrazit na mapě

Kancelář

Resl group s.r.o.
Žďár nad Metují 202
549 55  Žďár nad Metují

  Zobrazit na mapě