Cestování obytným vozem

Vyrážíte s obytným vozem vstříc novým zážitkům a hodilo by se vám pár užitečných rad, jak správně s karavanem cestovat? Naše rady se vážou na všechny typy karavanů, obytných automobilů i přívěsů.

Užitečné rady, jak správně cestovat s obytným vozem

Vyrážíte s obytným vozem vstříc novým zážitkům a hodilo by se vám pár užitečných rad, jak správně s karavanem cestovat? Naše rady se vážou na všechny typy karavanů, obytných automobilů i přívěsů. Při cestování nejste limitováni malým prostorem osobního auta ani váhovým limitem u letecké přepravy a můžete si kdekoliv a kdykoliv udělat pauzu. Na mnoha místech můžete i přenocovat.

Myslete na způsob řízení

Pokud si chcete tento způsob nejprve vyzkoušet, nabízíme vám pronájem obytných vozů. Během jízdy nezapomínejte na to, že neřídíte osobní automobil. Obytné auto i karavan je vyšší a širší. Dejte si pozor na okraj vozovky a možné překážky na silnici, jako jsou stromy, sloupy, konstrukce mostů, jejich osvětlení, ale i pergoly, altány, zahradní domky a kůlny u rodinných domů. Obytné vozy jsou těžké, délka vozidla přesahuje za zadní nápravu 2 metry, zadní část auta při zatáčení vybočuje, a proto je třeba si opatrně najíždět do zatáček a udržovat bezpečný odstup od překážek. Při parkování si dávejte pozor a raději požádejte spolujezdce, aby vás navigoval při couvání a manévrování.

Plánujte dopředu

Obytný vůz má 6 převodových stupňů, proto je třeba motor nepřetáčet ani podtáčet. Je lepší jezdit nižší rychlostí než v osobním vozidle, zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách a příjezdových cestách do kempů. Přejíždějte opatrně všechny nerovnosti na vozovce. Předem si pro plynulou jízdu dobře naplánujte cestu, dejte si pozor na podjezdy do 3,1 m, úzké i klikaté silnice. Na dálnicích volte cestovní rychlost okolo 110 km/hod, dávejte pozor na boční vítr při předjíždění autobusů a kamionů, dbejte na to, aby byli všichni cestující připoutáni a zavřena všechna okna.

Nezapomeňte na svou bezpečnost

Snažte se parkovat na veřejných místech s vysokou frekvencí kolemjdoucích nebo projíždějících vozidel a nechávat vozidlo bez dozoru. Před odchodem z vozu zavřete okna a všechna dvířka na klíček. Ve vozidle nenechávejte žádné cennosti na viditelném místě, třeba peníze, doklady, notebooky, tablety, telefony, kamery a fotoaparáty. Obytná auta jsou často terčem zlodějů. Nezapomeňte vypnout spotřebiče a světla a zasunout markýzu, satelit i schůdky. Pokud uvažujete o nákupu obytného vozu, nabízíme nová i použitá auta. Šťastní majitelé mohou zase využít náš servis.

Novinky na Váš e-mail

Kategorie

Kontakt
Showroom

Resl group s.r.o.
K sídlišti 442
549 54  Police nad Metují

  Zobrazit na mapě

Kancelář

Resl group s.r.o.
Žďár nad Metují 202
549 55  Žďár nad Metují

  Zobrazit na mapě