Toaleta v karavanu, její renovace i výměna

V obytných vozech a karavanech, ale i na lodích, v chatových oblastech i při kempování ve volné přírodě se často využívá mobilní chemická toaleta. Jednou za čas je třeba ji renovovat nebo vyměnit. Podívejte se na snadné způsoby oprav i možnosti nových typů WC.

Porcelánová vložka Twusch pro toalety do karavanu Thetford

Většina toalet v karavanech a obytných vozech je vyrobena z plastu, který je náchylný k usazování bakterií a změně barvy v důsledku opotřebení povrchu mnoha biologickými, chemickými a mechanickými vlivy. Porcelánová vložka je velmi lehká a tvarově přizpůsobená, což umožňuje její snadnou instalaci. Díky nano technologii a tzv. lotosovému efektu se snadněji čistí a pomáhá ušetřit až 75 % vody i životní prostředí. Při renovaci WC je porcelánová vložka Twusch velkým pomocníkem.

Hlavní přednosti porcelánové vložky do WC
·        Snadné čistění

·        Odolnost proti poškrábání

·        Je antibakteriální

·        Využívá předností nano technologie pro nanotěsnění

·        Přináší úsporu vody

·        Má nízkou hmotnost

Ekologická suchá kompostovací toaleta

Ekologická kompostovací toaleta má 2 části. Horní a spodní jednotku spojíte 3 robustními šrouby a západkami. Na rozdíl od běžných suchých záchodů WC nezapáchá, protože je moč oddělena od tuhého odpadu. Separační WC zabrání zápachu. V běžných suchých WC se složky mísí, kvasí a vzniká typický zápach. Při používání kompostovací toalety nepotřebujete vodu ani chemii. Nádoba na pevné látky s víkem má objem 7,5 l a na kapalinu s uzávěrem 8 l. Jednoduchý design usnadňuje čištění.

Mobilní toaleta bez chemie a bez vody Clesana C1

Toaleta Clesana C1 je první mobilní WC, které se obejde zcela bez vody a chemie. Všechen odpad se po použití toalety stisknutím tlačítka hermeticky uzavře a zavaří do plastového sáčku, ten spadne do odpadní schránky ve spodní části a vyhodí se do běžného odpadu. Odpadají starosti spojené s nákupem a dávkováním WC chemie a hledáním míst na vyprázdnění odpadní kazety. Toaleta Clesana C1 se hodí na chaty bez připojení k vodě a kanalizaci i pro kempování v přírodě. Využívá se ve zdravotnictví, kde chrání vodu od kontaminace zbytky léků, hormonů a chemikálií v odpadní vodě.

Co je třeba k provozu toalety

K provozu toalety je třeba speciální fólie na sáčky, která vydrží na 26 až 36 použití WC. Absorpční sáčky na tekutinu jsou k dostání v balení 20 kusů. Jednou za čas je třeba vyměnit teflonový pásek na zavařovacím mechanismu, který vydrží asi 1 500 použití toalety a pak se jeho účinnost sníží.

Jaké jsou provozní náklady

Spotřeba energie v pohotovostním režimu je 0,28 W a při svařovacím procesu 0,55 Wh. Snadná instalace a dodatečná montáž probíhá pomocí montážní kruhové základny nebo L adaptéru pro upevnění ke stěně vozu. Provozní náklady jsou přibližně srovnatelné s běžným chemickým WC v karavanu. Předností je absence WC chemie, 100 % úspora vody a šetrný přístup k přírodě. Do svých stávajících WC můžete využít i absorbér pro WC Clesana C1 s granulátem pro absorbování tekutiny.

Novinky na Váš e-mail

Kategorie

Kontakt
Showroom

Resl group s.r.o.
K sídlišti 442
549 54  Police nad Metují

  Zobrazit na mapě

Kancelář

Resl group s.r.o.
Žďár nad Metují 202
549 55  Žďár nad Metují

  Zobrazit na mapě