Plyn do obytného vozu od Alugas

Vysoká spotřeba plynu v zimě, častá výměna plynových lahví a potíže s doplňováním plynu při delších cestách po Evropě vedou mnoho majitelů obytných vozů k instalaci plnicích lahví Alugas, které naplníte všech benzinkách s LPG. Jak je instalovat?

Tankujte do obytného auta plyn po Evropě.

Instalujte si plnicí lahve Alugas...

V zimě nám lahev s plynem často dojde v tu nejnevhodnější dobu. V zahraničí se navíc používají často nekompatibilní plynové lahve a ventily a plyn se složitě shání. Po instalaci plnicích lahví Alugas, snížíte zátěž vozu, získáte více plynu oproti běžné lahvi, který je navíc levnější a hliníková lahev nekoroduj. Platnost tlakové zkoušky je na 10 let. Lahev 11 kg obsahuje 11,4 kg propanu a 13,3 kg butanu.

Výměna plynových lahví

Během běžné zimy vydrží v obytném autě plynová lahev o 10 kg 2 až 3 dny na plynové topení, ohřev vody, vaření a chladničku. Pokud máte 2 lahve, vydržíte 4 až 6 dní. V silnějších mrazech a větru při kempování na horách, anebo pokud máte vůz starší a hůře izolovaný, vám lahve vydrží i kratší dobu. Bez použití speciálního měřidla stav plynu v lahvi navíc ani nezjistíte a nevíte, kdy vám dojde.

Plnicí lahve Alugas o objemu 11 a 14 kg plynu

Plnicí lahve Alugas mají vestavěný ukazatel množství plynu a instalace je snadná. Díky svému tvaru a velikosti padnou na místo klasických lahví a dá se odmontovat horní límec. Podle zákona se však jedná o plynové nádrže, které musí být ve vozidle uchyceny napevno, nesmí být vyjímatelné a při plnění se nevyndávají.

Plnicí lahve Alugas naplníte z každého stojanu

Nádrže Alugas naplníte na všech místech, kde se prodává LPG. Vestavěný stop-ventil při dosažení 80 % kapacity zastaví plnění. Nehrozí ani průnik kapalného plynu do plynových rozvodů. Plní se plnicím ventilem na lahvi nebo plnící přípojkou vyvedenou na nárazník či karoserii, jako u vozů na LPG pohon na benzinkách v celé Evropě. Na 4 různé typy ventilů si stačí koupit sadu redukcí.

Jak probíhá montáž lahví Alugas

Plnicí lahve Alugas se vejdou do běžné plynové skříňky. Montáž však raději svěřte odbornému servisu. Plnící ventil instalujte do nárazníku či karoserie vozu, u dvou nádrží najednou přidejte propojovací hadice. Původní popruhy v plynové skříňce nahradíte pevnými plastovými nebo kovovými úchyty, dodávanými s lahvemi. Lahve disponují TÜV certifikací a splňují požadavky pro napevno instalované nádrže. Zkontrolujte si, zda je odvětrání skříňky v podlaze dostatečné.

Nutností je revize
Nakonec lahve naplňte a proveďte tlakovou zkoušku pro zjištění případného úniku. Pak si přidejte revizní zprávu k vozidlu a TÜV certifikát pro případ potřeby na STK. Pokud vůz provozujete na IČ, máte ze zákona povinnost podstupovat každý rok kontrolní prohlídky plynové soustavy a každé 3 roky revizi jako u klasických lahví.

Cena instalace lahví Alugas
Plnicí lahev Alugas o hmotnosti 11 kg vyjde asi na 9 000 Kč a sada dvou lahví se šroubením asi na 19 000 Kč. K tomu jsou třeba držáky, instalační materiál, sada redukcí pro evropské země, částka za instalaci v servisu a revizní zprávu. Celkem za instalaci sady dvou lahví s plnicím ventilem na karoserii zaplatíte asi 30 000 Kč.

Novinky na Váš e-mail

Kategorie

Kontakt
Showroom

Resl group s.r.o.
K sídlišti 442
549 54  Police nad Metují

  Zobrazit na mapě

Kancelář

Resl group s.r.o.
Žďár nad Metují 202
549 55  Žďár nad Metují

  Zobrazit na mapě