Chemické WC do karavanu

K základnímu vybavení obytných vozů patří i chemické WC. Je pohodlné, když si můžete kdykoliv odskočit a nemusíte čekat, až narazíte na benzínovou pumpu, kemp či restauraci. Jste nezávislí a neznečišťujete přírodu. Výhodou je také sada pro renovaci toalet Thetford. Jak to funguje?

Přenosné chemické WC

Přenosné chemické WC se skládá z mísy se splachovací nádrží a odpadní nádrže oddělené záklopkou, která zajišťuje, že zápach z odpadní nádrže zůstane uvnitř. Horní část lze díky jednoduchému mechanismu oddělit. Snadno se tím dostanete ke spodní části s nálevkou, přes kterou se do odpadní nádoby doplňuje modrá chemie a současně se vypouští nahromaděný odpad.

Vestavné chemické WC

Vestavné chemické WC je větší, více připomíná běžnou toaletní mísu a je umístěno napevno. Uvnitř obytného vozu, lodi nebo chaty na něj musíte mít dostatek prostoru. Lze napojit na stávající vodovodní systém nebo na něj můžete využít plnění splachovací nádrže zvenčí. Pokud máte dostatek prostoru, větší mísa i nádržka zajistí, že se vám bude lépe sedat a WC zvládne více spláchnutí. Stav vody ve splachovací nádržce se dozvíte pomocí indikátorů.

Jak funguje splachování chemického WC

Manuální splachování může být poháněno pomocí měchů nebo pístů, které má delší životnost.  Měchové modely jsou levnější, ale po pár letech používání musíte měch vyměnit za nový. Pořídíte jo však za pár set korun. Elektrický splachovací systém k provozu potřebuje napojení na elektrický obvod (12 V), který napájí čerpadlo a nabízí vyšší komfort při užívání.

Toaletní papír do chemického WC

U chemického WC je důležité používání rozkladového toaletního papíru, který se rozkládá už při kontaktu s vodou. Klasický toaletní papír má pevnější strukturu a nerozkládá se pomalu. Snadno by ucpal indikátor plnosti odpadní nádrže a zanesl by její stěny, což způsobuje nepříjemný zápach.

Chemie do WC v karavanu

Speciální chemie do WC rozkládá odpad a neutralizuje zápach. Modrá chemie se stará o rozklad fekálií i toaletního papíru a redukci plynů. Zelená chemie je její ekologičtější varianta. Růžová chemie se přidává do splachovací nádržky a slouží k dezinfekci mísy, usnadnění splachování a prodloužení životnosti pohyblivých částí. Čisticí prostředek Toilet Bowl Cleaner je na čištění mísy a má příjemnou vůni a Cassette Tank Cleaner je čistič WC kazety. Na gumové těsnění mezi horní a dolní částí toalety občas aplikujte speciální sprej neboli Lubrikant těsnění Thetford.

 Sada pro renovaci toalet Thetford

Výrobce sanitární techniky pro obytné vozy Thetford vám pomůže udělat po sezóně menší generální opravu chemické toalety. Využijete ji i v případě, že jste si koupili starší vozidlo a chcete WC důkladně vyčistit po předchozích majitelích. Sada Toilet Fresh-up zahrnuje nové prkénko, toaletní kazetu a 2 balení čisticích prostředků. Původní kazeta poslouží jako rezervní na dlouhé cesty. Sada je dostupná ve více variantách pro toalety řady C 200, 250/260, 400 a C2/C3/C4 a prodává se asi za 4 500 Kč.

Novinky na Váš e-mail

Kategorie

Kontakt
Showroom

Resl group s.r.o.
K sídlišti 442
549 54  Police nad Metují

  Zobrazit na mapě

Kancelář

Resl group s.r.o.
Žďár nad Metují 202
549 55  Žďár nad Metují

  Zobrazit na mapě